Kawa na dobry początek dnia

Kilka słów o kawie

Co takiego jest w kawie, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia? Kawa jest niezastąpionym i smacznym źródłem kofeiny, która znana jest ze swych właściwości pobudzających. Poranna kawa to dobry i szybki sposób na pozyskanie energii niezbędnej do działania. Ponadto kofeina ułatwią koncentracje, któż z nas w godzinach pracy nie sięga po małą czarną? Kawę cenimy również za jej niepowtarzalne walory smakowe oraz intensywny aromat. Regularne spożywanie kawy, czego nie wszyscy są świadomi, wpływa pozytywnie na nasze zdrowe. Przede wszystkim kawa wprawia nas w dobry nastrój, a tym samy zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To nie wszystko! Kawa znacznie obniża poziom stresu, który niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, ponadto jest ona naszym sprzymierzeńcem w odchudzaniu, ponieważ przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Kawę pić warto, ale pamiętajmy o tym, by zachować umiar – zalecana dzienna dawka kofeiny to trzy filiżanki. Warto mieć na uwadze.

Na uwagę zasługują również nasze zwyczaje i rytuały związane z piciem i przyrządzaniem kawy. Jedni z nas kawę po prostu lubią i piją bez większego entuzjazmu, inni natomiast nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki kawy przyrządzanej za pomocą ekspresu. Wielu z nas w kwestiach dotyczących kawy nieustannie poszerza horyzonty – próbujemy nowych smaków, gatunków, sposób przyrządzania kawy. Chętnie sięgamy po gadżety, które ułatwiają i usprawniają jej przygotowywanie. Kawa nie jest nam obca, wiemy o niej coraz więcej, dlatego też coraz większą wagę przywiązujemy do jej wyboru.

Kawa niemalże doskonała

Jakie smaki i nuty preferujemy w kawie? Otóż większość z nas zdecydowanie bardziej lubi kawy słodkie z wyczuwalnymi nutami orzechowymi lub czekoladowymi. Nie oznacza oczywiście to, że nie ma wśród miłośników kawy osób, które nie gustują w owocowych nutach smakowych. Do smaku i gatunku kawy jesteśmy przywiązani, dlatego najczęściej sięgamy po sprawdzone i dobrze nam znane kawy. A gdyby tak spróbować czegoś innego, np. mieszanki kaw różnych gatunków? Lavazza Crema w sklepie bee.pl to idealne połączenie smakowe średnio palonych ziaren Arabiki i Robusty. Wysoka zawartość kofeiny i niebanalny smak to dobry początek każdego dnia.